III Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej

II Festiwal Młodych 2011

 

 

 

 

II Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej gościł kilka tysięcy młodzieży z całej diecezji. Od piątku (17 czerwca 2011) przez dwa dni odbywały się spotkania modlitewne, katechezy, koncerty religijne i świadectwa młodzieży. Przygotowania do festiwalu trwały już kilka dni.

 

 

 

 

- W bardzo prosty sposób zwracamy się do niej. Po prostu Karolina. A jak mówimy do Pana Boga ? per Ty – tatusiu, do Pana Jezusa podobnie. Mówimy w liturgicznym sformułowaniu Pan Jezus, ale na co dzień per Ty. W tej mistyce zjednaczamy się w prosty sposób z drugą osobą, z osobą Pana Boga, jego Matki. To Wasze Karolino jest pięknym dorobkiem które zostanie na stałe z czasu peregrynacji- bo Ona tu jest w znaku relikwii – mówił bp Stanisław Stefanek w homilii do młodzieży. Czystość serc kwalifikuje nas na per TY z Panem Bogiem – podkreślił Bp Stanisław.

 

 

 

 

W czasie festiwalu na scenie wystąpił zespół ewangelizacyjny Theoforos z Łomży oraz siostra Anna Bałchan która w czasie koncertu przedstawiła swoje świadectwo życia kierując je do młodych zgromadzonych pod sceną.

 

 

 

 

Do młodych swoje słowo skierował także franciszkanin O. Piotr Reizner z Krakowa, który powiedział że dziś dotrzeć można do młodzieży przede wszystkim poprzez żywe świadectwo życia. Podczas festiwalu wystapił także znany kompozytor muzyki filmowej Michał Lorenc.

 

 

 

 

Gwiazdą wieczoru był zespół Siewcy Lednicy, przy którym młodzież świetnie się bawiła... Śpiewom i tańcom nie było końca.

 

 

 

Cała galeria dostępna jest na stronie www.ksm-lomza.pl